Učenici iz Okruga otišli u Gradsko kazalište lutaka
Autor: Dario Bakotić, 2. 10. 2013.

S početkom nove školske godine započela je i kazališna sezona u Gradskom kazalištu lutaka Split.

Drugaši, trećaši i četvrtaši PRO Okrug Gornji pomogli su dječaku Marku, glavnom liku u predstavi Glazbatorij,da otkrije  skrivene talente i nastavi pohađati glazbenu školu jer „ glazba je zvonka radost“.

Glazbatorij, nova predstava GKL, interaktivnom igrom poučava kako glazba može postati sve, stvoriti se od svega,utjecati na naš život...jer glazba je svuda oko nas.

Uz autorsku glazbu  Damira Šimunovića u predstavi se koriste odlomci iz djela klasične glazbe Pachelbela,Griega,Bhramsa,Bizeta,Straussa i Rimskij Korsakova.

Predstava za dječaka,djevojčicu, mamu, tatu,djeda, baku,... predstava za pet!