ČOVJEK ZA SVA VREMENA -predavanje o biskupu i banu Petru Berislaviću
Autor: Dario Bakotić, 15. 11. 2013.

U povodu Dana grada , dogradonačelnik   Radovan Slade Šilović,  trogirski ogranak Matice hrvatske ,  Društvo Radovan i povijesna grupa škole pod vodstvom učitelja  povijesti Katice Maravić i Šimuna Šubića priredili su u Gradskoj vijećnici zanimljivo i edukativno predavanje o životu , liku i djelu hrvatskog domoljuba ,biskupa i bana Petra Berislavića,  čije ime nosi naša škola. 2o13. je 5oo godina od ustoličenja Petra Berislavića za biskupa.

Predavanje su održali prof. Danka Radić ,  kustosica Muzeja grada Trogira te župnik don Pave Piplica.  U programu su sudjelovali učenici naše škole Nino Munjiza i  Sara Kostović-članovi  KUD Kvadrilja , recitator Eugen Višić te članovi Amaterskog kazališta Trogir.

Ravnateljica škole Gordana Cvitanović uručila je gradonačelniku Anti Stipčiću prigodne darove, učenički likovni rad i tiskana školska izdanja o njegovanju i čuvanju nacionalne i zavičajne  kulturne baštine.