Posjet KUD-u Kvadrilja
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 30. 10. 2014.

Učenici 4.a i 4.b razreda posjetili su KUD "Kvadrilja"...

Zajedno s učenicima 4.a posjetili smo KUD "Kvadrilja" u našem gradu. Tamo su nas dočekali plesači, odjeveni u trogirske narodne nošnje. Jedna djevojka odvela nas je do dvorane gdje oni uče plesati. Svi smo sjeli. Polako je počela glazba i plesači su otplesali dva stara trogirska plesa, Kvadrilju i Šotić. Zatim nas je njihov učitelj zamolio da svi skupa otplešemo jedan ples. To je bio ples iz opere "Ero s onoga svijeta". Bilo je zabavno! Nakon toga pogledali smo njihovu garderobu, a pogledali smo i instrumente kojima sviraju. I za kraj najbolje!

Otišli smo u prostoriju gdje se odmaraju i druže. Tamo smo imali priliku počastiti se. Na kraju smo se svi zajedno fotografirali i rastali se u vedrom raspoloženju.

Mila Munjiza

Cijelim putem kući sam razmišljala kako bi se ja željela upisati u KUD "Kvadrilja". Čim sam došla kući odmah sam mami ispričala gdje smo bili i zamolila je da me upiše u "Kvadrilju".

Mama mi je dopustila. Ja sam bila jako sretna. Nadam se da ću naučiti lijepo plesati, upoznati mnogo prijatelja te vidjeti razne krajeve Hrvatske, a nadam se i mnoge druge zemlje.

Karmen Lučin