SJEDNICA PREDSJEDNIKA VIJEĆA UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 13. 11. 2014.

U petak, 24. listopada 2014. s početkom u 10 sati u konferencijskoj dvorani Gradske knjižnice Marko Marulić u Splitu održana je Konstituirajuća sjednica Vijeća učenika Splitsko-dalmatinske županije za osnovne i srednje škole. Nakon predstavljanja sudionika uslijedili su srdačni pozdravi i govori predstavnice Ureda državne uprave u Splitu, gđe. Nansi Ivanišević, predstavnika Županije Splitsko-dalmatinske, dogradonačelnice  i dotadašnjeg predsjednika Vijeća učenika Splitsko-dalmatinske županije. Zatim je slijedila dodjela nagrada školama koje su imale najbolje dobrotvorne akcije poput održavanja paraolimpijade i volontiranja među djecom i nemoćnima.

Razgovarali smo i o poboljšanju obrazovanja. Čula sam mnoge dobre ideje poput: napraviti sajam „Gdje i kako“ (u svrhu bolje informiranosti o srednjim školama i fakultetima), organizacija projekta „Ne bojim se reći svoje mišljenje“ i dr. Na kraju sjednice održan je izbor novog predsjedništva.

Karla Maleš 6.c, predsjednica Učeničkog vijeća OŠ "Petar Berislavić"