Upis djece u prvi razred za 2015./2016.
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 4. 2. 2015.

Prijava školskih obveznika obavljat će se elektronskim putem na obrascu prijava za predupis na stranici www.udu-sdz.hr u razdoblju od 16. do 27. veljače 2015.
Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole...

Školski obveznici su djeca rođena od 1. travnja 2008. do 31. ožujka 2009., starija djeca kojima je prošle školske godine upis odgođen za jednu godinu i djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa ( Uredu državne uprave dostaviti zahtjev, medicinsku dokumentaciju te nalaz jedinstvenog tijela vještačenja).
U prvi razred osnovne škole se mogu upisati i djeca koja do 1. travnja tekuće godine nemaju navršenih šest godina života ako Uredu državne uprave dostave zahtjev (obrazac 6) o tome, a školi dostave mišljenje stručnog tima predškolske ustanove.
Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru sposobnosti obavlja u matičnoj školi radi dogovora.
Nakon obavljene elektronske prijave djeteta Uredu, roditelj, odnosno staratelj obvezno se treba javiti u školu u periodu od 09. do 16. ožujka 2015. radi dogovora o terminu testiranja djeteta.
Potrebna dokumentacija: OIB, preslika domovnice i rodnog lista (bez obzira na datum izdavanja).

Ravnateljica : Edita Bratinčević