Projekt: Štedimo vodu
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 8. 4. 2016.

Učenici 4.b razreda sa učiteljicom Mirelom Medić sudjelovali su u projektu Štedimo vodu. Cilj projekta je proširivanje znanja o važnosti vode i o načinima štednje, razvijanje spoznaja o važnosti čistoće vode, razvijanje istraživačke radoznalosti i kreativnosti, jačanje komunikacijske sposobnosti učenika, razvijanje kritičkog mišljenja, samostalnosti, sigurnosti i samouvjerenosti učenika.

Klikni za sljedeći slajd!

Učenici su prije provođenja projekta podijeljeni u skupine, kako bi zajednički mogli istražiti o zadanoj temi.

Dobili su zadatak istražiti o važnosti vode za sva živa bića, o načinima štednje, kao i o važnosti brige o čistoći voda.
Učenici su trebali:

• sakupiti slike, podatke o vodi i donijeti svoje materijale u školu i zajedničkim dogovorom, izdvojiti najvažnije.
  • ispisivanje poruka o važnosti i načinima štednje vode
  • pisanje priče Bolesna i zdrava rijeka