Kad se male (i velike) ruke slože
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 12. 4. 2016.

Plan rada Eko-škole je uređenje unutarnjeg i vanjskog prostora škole.

Dok se unutarnji prostor kontinuirano  uređuje, vanjski je prostor s početkom proljeća dočekao svoj svijetli trenutak.

Tijekom prošlog tjedna  učenici PŠ Okrug Gornji i njihovi roditelji prikupili su novčana sredstva za kupnju sadnica. Vlasnik tvrtke Geront iz Kaštel Štafilića, Turistička zajednica Okrug Gornji i Institut za jadranske kulture i melioraciju krša prepoznali su važnost akcije i uz sadnice donirali vrtlarski alat.

U petak. 08.04.2016. učenici, roditelji, susjedi i školski djelatnici počupali su korov, zasadili desetak maslina, smokvu, dvije mandarine, naranču, dva limuna, tri kumkvata, grejp, nešpulu, pedeset lavandi, četiri palme…

O zadovoljstvu malenih i ustrajnosti onih najstarijih učenika …više govore fotografije.

Posao oko uređenja školskog okoliša još nije dovršen. Dio tla još je pod korovom, a osamdeset sadnica smilja i četrdeset sadnica buhača čekaju svoje mjesto u školskom vrtu.

Cilj Eko-škole nije samo uređenje školskog okoliša već trajna edukacija učenika o postupcima njegovanja bilja i poticanje poduzetničkih vještina radom u budućoj školskoj zadruzi.

Oni koji su bili spriječeni sudjelovati u prošlotjednoj akciji ne moraju biti tužni. Akcija uređenja okoliša škole se nastavlja.yes