OBAVIJEST O ODRŽAVANJU MANIFESTACIJE „TROGIRSKI CVIT“
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 18. 4. 2016.

Manifestaciju „Trogirski cvit“ po prvi put ove godine organizira Udruženje obrtnika Trogir, a održat će se od 22. – 24.4.2016. Program u kojem će nastupati i učenici naše škole održat će se u subotu 23.4.2016. kroz jutro s početkom u 10 sati u tvrđavi Kamerlengo. Dječji dio programa izmjenjivat će se s modnom revijom, revijom frizura te revijom nakita (sve na temu cvijeća i u izvedbi trogirskih obrtnika). Nadamo se da ćete doći i pljeskom pozdraviti svoje školske prijatelje.

U subotu 23.04.2016. također u tvrđavi Kamerlengo s početkom u 15h i predviđenim trajanjem od 2 sata održat će se četiri različite radionice. Svi ste pozvani da sudjeluju u tim radionicama. U nastavku su navedeni kratki opisi radionica.

IZRADA  VJENČIĆA OD CVIJEĆA

Ivanka Bilankov Smajo aranžerka iz Kotlenica predstaviti će na „Trogirskom cvitu“ svoj projekt "kuća babe Jake". Bajkovita kućica čudesne bake, puna ljekovitog bilja, melema za svaku ranu, mirisnih kremica i predivnog cvijeća, medenjaka drvenjaka, vjenčića svake vele... Uz ciku veselih vila i vilenjaka i svirku majstora vilenjaka zaigrati ćemo se i mi u prelijepom Trogiru.

LIKOVNI RADOVI NA TEMU - CVIJEĆE U TROGIRU

Učenici mogu donijeti gotove radove ili ih raditi s nama. Svi radovi će sudjelovati na izložbi na sljedećem sajmu... Najbolji radovi bit će prigodno nagrađeni.

SADNJA CVIJEĆA

Radionica „Mirisi prirode“ u kojoj će biti predstavljen biljni svijet s kojim se susrećemo a često ga ne vidimo i ne osjetimo, a odnosi se na cvijetnice, mirodije, grmolike vrste koje su jako važne u životu kukca, a posebno pčela koje su nosioci života.  Predstavljene biljke bit će prezentirane i kao ekološki biljni materijal. Radionicu će vodit Rouina Sambol.

DEHIDRACIJA CVIJEĆA

Davorka Bobanović podučiti će mlade tehnikama dehidracije cvijeća te daljnje upotrebe istoga u dekorativne svrhe. Tehnikom soljenja i šećerenja pokazati ćemo djeci da recikliranem onoga što priroda odbaci mogu sebi osigurati materijal za  kreativni rad.

Nadamo se da ćete sudjelovati u ovoj zanimljivoj manifestaciji u što većem broju!

Edita Bratinčević