UPISI DJECE U PRVI RAZRED OŠ ZA 2017./18.
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 2. 2. 2017.

UPISI DJECE U PRVI RAZRED OŠ ZA 2017./18.

Prijava djece, školskih obveznika za upis u prvi razred osnovne škole u 2017./18. školskoj godini, provodit će se u vremenu od 6. do 17. veljače 2017. elektronskim putem na obrascu prijave upisa na stranici www.udu-sdz.hr.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom također na web stranici Ureda kao i na web stranicama osnovnih škola u SDŽ.

Školski obveznici su djeca rođena od 1. travnja 2010. do 31. ožujka 2011., starija djeca kojima je prošle školske godine odgođen upis u prvi razred osnovne škole te djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole. Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca s težim oštećenjima zdravlja) roditelj/staratelj podnosi Uredu državne uprave zahtjev na obrascu 6. Te uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.

U prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca koja do 1. Travnja tekuće godine nemaju navršenih šest godina života ako Uredu državne uprave dostave zahtjev (obrazac 6) o tome, a školi prilikom dogovora o testiranju dostave mišljenje stručnog tima predškolske ustanove.

Ako se dijete želi iz opravdanih razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga, a provjeru spremnosti za školu obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Nakon obavljene prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi u vremenu od 1. do 8. ožujka 2017. god. radi dogovora o terminu testiranja vlastitog djeteta.

Ravnateljica Edita Bratinčević