Dani rogača u 2.b razredu
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 7. 4. 2017.

Učenici  2. b razreda  zajedno s učiteljicom  Mihaelom  Russom  su  u mjesecu  ožujku  istraživali  rogač. O rogaču  gotovo da  ništa nismo   znali.
Naučili  smo  da  je  rogač  voće i da je to zimzelena  biljka. Poznat  je  još  i pod  nazivom "Kruh svetog  Ivana ".Plod  rogača je u obliku mahune s mesnatim vanjskim dijelom i tvrdim sjemenkama. Uspijeva u toploj mediteranskoj klimi i ima ga mnogo na našim otocima  posebno na Drveniku Velikom  i Malom.
Rogač  ima i svoja ljekovita  svojstva : sprečava probavne tegobe, jača kosti, štiti zdravlje srca  i  krvnih  žila.....
I  još  puno  toga smo naučili.  Ali smo se i osladili uz ukusan  kolač  od  rogača. Mi  smo  uživali  jer  smo nešto  novo  naučili...