Večer matematike
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 9. 12. 2017.

U četvrtak, 7.12.2017.g. u OŠ Petra Berislavića održala se Večer matematike u kojoj su sudjelovali učenici od 1.-8. razreda centralne škole te učenici 3.a i 3.b područne škole u Okrugu Gornjem. Kao i prethodnih godina, događaj je privukao mnogo zainteresiranih učenika kao i nekolicinu roditelja koji su zajedno sa svojom djecom uživali u nizu interaktivnih radionica koje su za njih pripremile njihove učiteljice i nastavnici u suradnji sa  Hrvatskim matematičkim društvom. Cilj ovakvih radionica je popularizirati matematiku, približiti je djeci te im pokazati  kako matematika može biti itekako zabavna.

Dojmovi učenika su bili veoma pozitivni, svatko je među mnoštvom matematičkih igara i zagonetki mogao pronaći nešto za sebe. Sudoku puzzle, potapanja brodova u koordinatnom sustavu, slaganje tangrama, bingo.. samo su neke od aktivnosti u kojima su učenici otkrili onu zabavniju stranu matematike.

Bila je to zanimljiva i poučna večer, namijenjena ljubiteljima matematike, ali i svima onima kojima matematika nije omiljen predmet.

Na kraju večeri svi su bili suglasni u jednome, ovakva druženja se moraju nastaviti i dalje!