Održano 1. kolo CM lige
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 21. 12. 2017.

Naša škola od ove školske godine sudjeluje u Croatian Makers robotičkoj ligi (projekt udruge Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih-IRIM) zajedno s preko 360 ostalih škola i ustanova iz Hrvatske. Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu.

Video jednog od učenika koji su sudjelovali na 1.kolu natjecanja.

Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje.

Učenici su na 1. kolu trebali programirati robota tako da u što kraćem vremenu prođe zadanu stazu i na kraju se parkirati na parkirno mjesto. Robot prilikom vožnje ni s jednim svojim kotačem ne smije izaći izvan staze. Na 1. kolu natjecalo se 8 učenika i svi su uspješno odradili zadatak.