Gradsko natjecanje mladih i podmlatka Crvenog križa
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 13. 3. 2018.

Na 22. natjecanju mladih i podmlatka Hrvatskog Crvenog križa koje je održano 10. ožujka 2018. g. u OŠ Majstora Radovana, učenice naše škole su ostvarile veliki uspjeh.

Natjecanje je organiziralo Gradsko društvo Crvenog križa Trogir, a sudjelovale su četiri ekipe podmlatka: OŠ Petar Berislavić Trogir, OŠ Majstora Radovana Trogir, OŠ Kralja Zvonimira Seget Donji i OŠ Ivan Duknović  Marina.

Natjecatelji su pokazali svoje znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima, a ujedno su prezentirali svoje vještine pružanja prve pomoći.

Našu školu su predstavile učenice 8.a razreda: Aneta Jurković, Nina Pažanin, Marijeta Halbarth, Laura Andrea Krstulović, Marina Smoljić i Lucija Guteša koje su pod vodstvom svoje nastavnice i mentorice Ankice Bašić osvojile prvo mjesto u konkurenciji podmlatka u pružanju prve pomoći.

Vesele i ponosne, zajedno sa svojom mentoricom, cure željno iščekuju sljedeću razinu natjecanja, koje će se u travnju održati na Korčuli.

Izvor: http://trogirportal.info/trogir/hrvatska/petra-skokic-osvojila-dvoransko-prvenstvo-splita-do-10-god