Sveti Florijan
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 7. 5. 2018.

Sjediti na mjestu svakom bude tlaka.

Učionica je mala.

Svakom treba više zraka.

I vatri treba zraka (kisika) da bi gorjela, a kad prijeđe u požar...svi bježimo i zovemo (koga?) VATROGASCE!

Te požrtvovne ljude, vrijedne divljenja, posjetili su i čestitali im njihovog zaštitnika učenici 2.a i 2.c razrednog odjela s učiteljicama. Poštujemo bonton, pa smo kao pravi gosti donijeli tortu s vatrogasnom kacigom u naravnoj veličini. Htjeli smo pokazati koliko cijenimo njihov trud i da su naši uzori. Saznali smo puno o njihovom radu, opremi, opasnostima s kojima se suočavaju, jer posao vatrogasaca nosi veliki rizik. Oni su naši junaci, naše 22 hrabrice. Osim što su profesionalci, pokazali su se i dobrim domaćinima…i da vole djecu. Posvetili su nam svoje dragocjeno vrijeme, organizirali dan, aktivnosti i igre, lijepo nas počastili. Čak su nas pozvali da ponovo dođemo, kad god želimo. Slavljenički dan začinili smo znanjem, smijehom…i vodom u igri.

Hvala vam. Želimo vam manje posla i neka vas čuva naš nebeski zaštitnik.

Sretni smo što vas imamo!

p.s. Poseban pozdrav Frani i Marinu (Uči junioru).

Napisala: Jasminka Petrić

Fotografirala: Irena Petrović