"Da se vidi i cuje!"
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 11. 6. 2018.

U srijedu, 6. lipnja 2018. godine u 19:30 h, u predvorju muzeja grada Trogira održan je kulturno zabavni program pod nazivom „Da se vidi i cuje!“. Cilj ovog programa bilo je njegovanje trogirske cakavice kroz pripovijedanje, stihove, scenski izraz i pjesmu. Želja nam je surađivati i učiti od drugih članova zajednice te pokazati što radimo tijekom cijele godine...

U programu su sudjelovali učenici 2.b, 3.b, 5.c, 6.c, 6.d, 7.a, 8.a, 8.c, 8.d pod vodstvom učiteljica Mihaele Russo i Mirele Medić i profesorica Ane Zelalije, Anite Stanković i Sunčice Maletić Dukan te Mladena Šimića sa školskim zborom i klapom iz PŠ Okrug Gornji. Također su nam se pridružili i članovi ženske klape Mindula iz Okruga Gornjeg.

Od srca zahvaljujemo svima koji su prisustvovali ovom kulturno zabavnom programu!

I da završimo u duhu cakavice.

„Lipa je ovo vecer bila. Šveti Ivan je pomoga da ucini dobro vrime. I njemu je drago vidit i cut kad zafalijemo onima ca su ovod prije zivili. Bogu fala, jemamo i na cemu.“