Obavijest za 8.razrede
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 9. 7. 2018.

Istječe rok za prijavu obrazovnih programa u ljetnom upisnom roku

U utorak, 10. srpnja 2018. u 12:00 sati zaključat će se liste prioriteta kandidata te će od toga trenutka razrednicima osnovnih škola biti omogućen ispis prijavnica za učenike njihovih razreda.

Podsjećamo učenike 8. razreda i njihove roditelje da je potpisivanje prijavnica 11.07.2018. godine u 9:00 sati u matičnoj školi (najkasnije do 12:00 sati toga dana).

Učenici trebaju doći u pratnji svojih roditelja kako bi potpisali prijavnice vezano za upis u srednju školu...

Prijavnice moraju potpisati kandidat i njegov roditelj/skrbnik te dostaviti razredniku do 12. srpnja 2018. godine u 15:00 sati, koji će to označiti u sustavu. U opravdanom slučaju, ako kandidat nije u mogućnosti potpisati prijavnicu, dovoljan je potpis roditelja/skrbnika. Ako ni roditelj/skrbnik nije u mogućnosti dostaviti potpisanu prijavnicu, potpisanu prijavnicu može dostaviti opunomoćena osoba (roditelj/skrbnik daje punomoć kod javnog bilježnika).

VAŽNO!!!
Samo kandidati za koje je u sustavu označeno da su predali potpisanu prijavnicu naći će se na konačnim ljestvicama poretka.

- Učenici koji su ostvarili pravo izravnog upisa kao učenici s teškoćama u razvoju na rangiranju koje je završeno 23. lipnja 2018. NE nose prijavnice u osnovnu školu (jer su svoju prijavu potpisali u uredu državne uprave).

Potpisivanjem prijavnice svi kandidati potvrđuju svoju stvarnu namjeru upisa u bilo koji obrazovni program naveden u prijavnici. Aplikacija će kandidata automatski rasporediti na obrazovni program koji mu je najviše na listi prioriteta, a na kojemu prema broju bodova ulazi u upisnu kvotu. Također, ova prijava ne garantira upis u odabrane obrazovne programe, ako upisna kvota u trenutku objave konačnih ljestvica poretka bude popunjena kandidatima s više bodova. Molimo učenike da detaljno provjere prijave programa, minimalne bodovne pragove škola i realno postave svoje prioritete.

VAŽNO!!!

Kao što je najavljeno Odlukom o upisima, 10. srpnja 2018. godine u 12:00 sati ljestvice poretka postat će konačne. Kandidati će ostvariti pravo upisa samo u onaj program na čiju su ljestvicu poretka u tom trenutku svrstani, a sukladno ostvarenom broju bodova.

Upisnice će biti dostupne na kartici "Moj odabir" 10. srpnja od 12:00 sati.