„Moš ča oš“ i Sajam mogućnosti uz akrobacije Krila Oluje privukli na rivu brojne posjetitelje
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 2. 10. 2018.

Dvadeset sedam izlagača, škola, klubova, društava i udruga prezentirali su 27. i 28. rujna svoje aktivnosti u okviru projekta OŠ Petar Berislavić „Moš ča oš“ koji se i ove godine uspješno realiziran na području Trogira i Okruga Gornjeg. Učenici, njihovi roditelji, nastavnici ali i ostali građani i posjetitelji nisu krili svoje oduševljenje bogatim programom i atraktivnim iznenađenjima.

Projekt je osmišljen s ciljem informiranja djece, mladih i njihovih roditelja o mogućnostima uključivanja u razne sportske, volonterske i kulturno-umjetničke udruge i organizacije na području Trogira i šire. Koordinatorice projekta učiteljica Sandra Mrčela, profesorica Nives Anđelić te pedagoginja Đina Županović i ove su godine odlično organizirale projekt.

U okviru spomenutog projekta održan je  i „Sajam mogućnosti"  kojeg provodi PP Trogir u suradnji s Gradom Trogirom i Osnovnom  školom Petar Berislavić.

Kako postati član nekog kulturnog društva ili sportskog kluba ali i informacije o srednjim školama i budućim zanimanjima djeca su mogla doznati od brojnih izlagača iz Trogira, Okruga, Kaštela i Segeta. Djecu ali i odrasle je pak najviše zainteresiralo kako radi policijska oprema, vatrogasna vozila te kao posebno iznenađenje simulator letenja migova za kojeg se čekao red. Šlag na kraju bio je pozdrav akrobatske letačke skupine ,Krila oluje' koji su nam pokazali kako uz volju i zalaganje stvarno možemo ča oćemo.

Ravnateljica OŠ Petar Berislavić Edita Bratinčević zahvalila je prvenstveno svim izlagačima (športski klubovi, škole stranih jezika, vatrogasci, Segetske mažoretkinje, Kud Kvadrilja, Konjički klub, Udruga Toms, HGSS, Crveni križ, glazbena škola, Izviđači, srednje škole iz Kaštela i Trogira, MORH, „Krila Oluje“i ostali), Gradu Trogiru te PP Trogir na suradnji. Zajedno s načelnikom PP Trogir Marko Doljaninom čestitala je i policijskim službenicima Dan policije te uputila čestitke i najpolicajcu Zoranu Ljubiću kojemu je gradonačelnik Ante Bilić uručio nagradu.

Sajam mogućnosti u Trogiru:

Sajam mogućnosti u Okrugu: