Dan kravate
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 22. 10. 2018.

Kravata se smatra izvornim hrvatskim proizvodom te se proširila Europom u 17. stoljeću. Točnije, kravata je dekorativni odjevni predmet, oblika vrpce, koji se nosi oko vrata provučen ispod košulje, izrađen od svile ili nekog drugog platna. Dan kravate se obilježava 18. listopada. U našoj školi, kravati odajemo posebnu počast, s velikim ponosom govorimo o njoj i rado se prisjećamo toga dana. Na Dan kravate ispred naše škole postavimo veliku kravatu u znak poštovanja prema tom velikom i važnom hrvatskom djelu. Naši profesori i učenici svake godine na ovakav način se prisjećaju ovog dana. Ponosni smo što dolazimo iz ovako predivne zemlje i što na ovakav način predstavljamo svoju domovinu.

Sara Ciciliani 8.a i Kiara Rogač 8.b