Večer matematike
Autor: Đina Županović, 10. 12. 2019.

U četvrtak, 5.12.2019. godine u OŠ Petar Berislavić održala se Večer matematike.

Dojmovi učenika su bili veoma pozitivni, svatko je među mnoštvom matematičkih igara i zagonetki mogao pronaći nešto za sebe.

Bez obzira jeste li „matematički tip“ ili ne, svima je ova strana matematike jako privlačna i zabavna. Sudoku puzzle, potapanja brodova u koordinatnom sustavu, slaganje tangrama, bingo.. samo su neke od aktivnosti u kojima su učenici otkrili onu zabavniju stranu matematike.

Cilj ovih radionica je popularizirati matematiku, približiti je djeci te im pokazati pokazati kako matematika može biti itekako zabavna.