Morski pozdrav od učenika 3. a razreda
Autor: Dario Bakotić, 25. 9. 2013.

Petak , 20. rujna  2013, bio je zanimljiv dan u našem 3. a razredu...

Taj dan došao nam je novi učenik Leo, dobar dječak.  Brzo se snašao u našem razigranom  razredu.   Tog dana obilježili smo Svjetski dan mora.  Prva dva sata smo pisali o moru i računali koliko su ribari ulovili riba.  Dobro smo se snalazili u pisanju i računanju.

A  poslije smo otišli u vožnju i to podmornicom.

Bilo je zanimljivo, u početku nismo ništa vidjeli . Poslije , kad smo došli u uvalu  Racetinovac,  vidjeli smo bezbroj periski , ježeva, trpova , malih ribica.  Ma, bilo je i malo smeća, ali za to trebamo upozoriti nemarne  kupače i turiste.

Kad smo se iskrcali , malo smo pojeli i onda opet krenuli u šetnju.

Posjetili smo Tvrtkovog tatu, barba Mimi nam je pokazao i naučio kako se od palminih grana može napraviti brod. Poučio nas je da u poslu treba biti jako pažljiv a i uporan.  Pokazao nam je razne vrste brodića , a i počastio nas je kao pravi domaćin keksima.  Nismo odbili , brzo smo mu sve pojeli.  Vratili smo se u razred .

Svi smo bili jako sretni a posebno Leo, kojemu se prvi dan u školi svidio.

Morski pozdrav od učenika 3. a razreda.