SAJAM MOGUĆNOSTI NA TROGIRSKOJ RIVI
Autor: Dario Bakotić, 25. 9. 2013.

Dana 24.9.2013. na trogirskoj rivi održan je "Sajam mogućnosti"- događaju tijekom kojeg su učenici osnovnih i srednjih škola u pratnji svog učitelja/ice i kontakt-policajca zajednički došli na Sajam mogućnosti, gdje su im različite kulturno - umjetničke, športske i druge udruge predstavili svoje sadržaje kako bi mogli odabrati određenu aktivnost kojom bi se bavili u slobodno vrijeme.

Podsjećamo kako Policijska uprava splitsko-dalmatinska i Vijeće za prevenciju kriminaliteta Grada Trogira provode preventivni program u osnovnim školama, pod nazivom „Zajedno više možemo“. Program se sastoji od više komponenti usmjerenih na prevenciju zlouporabe opojnih droga i drugih sredstava ovisnosti, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja, a koji su namijenjeni populaciji učenika 4. 5. i 6. razreda osnovnih škola te njihovim roditeljima. 2. komponenta programa je „Sajam mogućnosti“.