Održano predavanje Nula promila u sklopu projekta "Zdrav za 5"
Autor: Dario Bakotić, 22. 11. 2013.

U srijedu, 20. studenog  2013.g. za učenike osmog razreda održano je predavanje u sklopu projketa "Zdrav za 5".

Predavanje je održala J. Ključević, dr. med., spec. epidemiologije.

Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ministarstvo zdravlja Republike Hrvatske i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske u želji da zajednički djeluju na području prevencije ovisnosti te podizanja razine javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, započeli su sa provedbom zajedničkog projekta po nazivom „Zdrav za 5“.

Projekt obuhvaća područja zlouporabe i ovisnosti o alkoholu i opojnim drogama, kocki/igrama na sreću te zaštitu okoliša.

Osmaši i njihove razrednice poslušali su zanimljivo predavanje Nula promila pomoću kojeg su se upoznali s  štetnim utjecajem alkohola.