Dan sjećanja na Vukovar
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 19. 11. 2015.

Učenici su obilježili  18.11. Dan  sjećanja  na  žrtvu  Vukovara  paljenjem  svijeća na trgu u Trogiru i u područnoj školi u Okrugu Gornjem ispred škole.

U PŠ Okrugu Gornjem su još obilježili taj dan i kratkim  predavanjem  o  tome  što  se  na  taj  dan  dogodilo  u  gradu  Vukovaru. Predavanje  je  održano  u  atriju  škole  ispred  uređenih  panoa  koje  su  za  tu  prigodu  pripremili  učenici  drugih  razreda.  Tišina  djece  za  vrijeme  predavanja  dovoljno  je  govorila  o  tome  da  oni,  na  svoj  dječji  način,  suosjećaju  sa  žrtvama  rata.

Nadamo  se  i  molimo  da  se  onakav  scenarij  više  nikada  neće  ponoviti.

Neka  je  hvala  i  slava  svima  onima  koji  su  život  položili  za  bolju  budućnost  naše  djece  i  naše  domovine  Hrvatske !

Učiteljice:

Ivanka  Vudrić i Ružica Čondić Begov