Večer matematike u našoj školi
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 9. 12. 2015.

Večer matematika u našoj školi okupila je veliku broj sudionika. Učenici su uz potporu svojih mama, tata, pa čak i nekoliko mlađih sestara vrtičke dobi uživali u druženju i edukativnim sadržajima.

Hrvatsko matematičko društvo osmislilo je niz interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici i otkrivaju njenu zabavnu stranu.

Dojmovi roditelja i učenika bili su iznimno pozitivni. Svi su naglašavali zadovoljstvo sudjelovanjem u takvoj vrsti aktivnosti i druženja. Izrazili su želju da slične večeri i druženja djece i roditelja postanu tradicije.

"Matematika može biti igra i zabava" - zaključili su učenici režući geometrijske likove i formirajući odabrani lik.