Razvijanje čitateljskih kompetencija kod djece
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 3. 3. 2016.

U srijedu, 2.3.2016. pedagoginja Jelena Coce je održala roditeljski sastanak roditeljima 2.b i 2.c razreda pod nazivom "Razvijanje čitateljskih kompetencija kod djece"

Kroz predavanje naglasila je roditeljma koliko je važno da djeca čitaju jer razvijena govorna sposobnost i bogat riječnik najbolji su temelj za uspješan razvoj čitanja i pisanja u školi, a samim time i temelj školskog uspjeha u cijelini. Bitno je da i roditelji i škola djeluju poticajno na djetetov odnos prema čitanju, te ga motiviraju kako bi dijete zavoljelo čitanje. Pri samom kraju predavanja roditelji su dobili zadatak da kako bi i sami razvijali i pokazali nam kreativnost. Zadatak je bio da napišu priču upotrebljavajući zadane riječi. Dvoje "najhrabrijih" roditelja odlučilo je svoju priču podijeliti sa prisutnima koji su se oduševili napisanim i stoga smo mi odlučili podijeliti te priče i sa vama.

Ljetovanje u Italiji

Sjećam se sretnih trenutaka ljetovanja na "Staroj čizmi" (konzervativni naziv za Italiju)! Valovi kao valovi, vrijeme predivno, dani u lipnju! Sreća u svemu je da smo izbjegavali jesti hranu iz kuhinje prepune mrava, od kopna se nismo micali kupajući se uz obalu ne znajući ima li morskih pasa. Talijanska obala me nije oduševila ali me nije ni razočarala s obzirom na naše (balkanske) predrasude! Za takvo ljetovanje sve u svemu moja vrata su se zauvijek zatvorila. CIAO!

tata od Roka Racetina

....

Jednog dana, stari ruzinavi brod, odlučio je povesti svog malog mrava u zajedničku pustolovinu. Dogovorili su se da će isploviti kada vrijeme bude povoljno i mirno. Kada je došao taj dan, stari brod se otisnuo od kopna. Valovi nisu bili veliki i odlučili su otići dosta daleko. Međutim, kako su putovali dalje, vrijeme je postajalo sve nemirnije, a valovi sve veći. Stara čizma, koja se otkotrljala u kutu stare brodske kabine, naglo se otkotrljala na drugi kraj broda. Vrata su udarala svom snagom jer je vjetar puhao sve snažnije i snažnije. Brod je otplovio na pučinu, mrav je bio u strahu za svoj život. Dani su prolazili, nitko nije dolazio u pomoć. Međutim, nakon pet dana, sreća im se ipak osmjehnula! Iznenada su se pored njih stvorili nanopodi! Brod se brzo prikačio za njih i oni su ga odvukli do kopna! Mrav je bio sretan, a brod je dolučio da više neće isploviti bez svog kapetana!

mama od Sare Keresteny