106. rođendan škole
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 28. 5. 2015.

Proslava je započela svečanom euharistijom u trogirskoj prvostolnici koju je predvodio katedralni župnik don Vinko Sanader, a potom su, u znak siječanja na velikana po kojem škola nosi ime, ispred njegova kamenog reljefa u Gradskoj loži, uz nazočnost zamjenika gradonačelnika Radovana Slade-Šilovića i Filipa Anđelića te ravnateljice Edite Bratinčević, položili vijenac i zapalili svijeće.

Svečanost se nastavila edukativno-rekreativnim programom pa ni kiša koja je padala nije omela učenike da se natječu u brojnim sportskim disciplinama.

Zamjenik gradonačelnika Slade-Šilović, čestitao je tom prigodom svim generacijama koji su pohađali ili još pohađaju školu na rivi, svim nastavnicima i ravnateljici. Dodao je kako je ovo zaista vrijedna obljetnica kada je riječ o spomenu biskupa i bana Petra Berislavića koja je značajna ne samo na gradskoj već i na europskoj razini. Njegov kratak život bio je spoj izuzetne hrabrosti, odnosa prema domovini i prema Bogu. Spoj je to rijetko viđenoga i stoga moramo biti ponosni na ovaj dan i na čovjeka koji je ovdje živio i pronio ime Trogira u svijet.

Foto-galerija

Izvor: http://www.trogir.hr/GradTrogir/1569-osnovna-skola-petar-berislavic-proslavila-106-rodendan