Biciklistički poligon u PŠ Okrug Gornji
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 4. 4. 2018.

Bicikl -  zdravlje, ekologija, putovanje, druženje,...

Sve veći broj učenika u školu dolazi biciklom. Bicikl, učenici,  koriste i u slobodno vrijeme. Učinak vožnje bicikla na osobno zdravlje i okoliš, nemjerljiv je. Kako bi učenici ovladali vještinom upravljanja biciklom i bili sigurni sudionici u prometu iskoristili smo prve travanjske zrake sunca i ocrtali biciklistički poligon.

Vožnjom na poligonu učenici mogu usavršiti vožnju u pravcu, vožnju s promjenom pravca, vožnju u pravcu sa suženjem, vožnju u krug i prelazak "S" zavoja.
Važnost podizanja prometne kulture prepoznali su i u Općini Okrug Gornji te  na zamolbu Eko-koordinatorice donirali  boju potrebnu za ocrtavanje poligona.  U  izradi poligona sudjelovali su nastavnici: Sandra Mrčela, Matijana Kuzmanić, Marija Katanić, Mario Pralija i kućni majstor, Marko Ćurković.  Učenici 3.b razreda Marko Lozić i Antonio Letica, osim što su sudjelovali u radu, vožnjom bicikla testirali su poligon.