Večer matematike u OŠ Petar Berislavić
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 5. 12. 2018.

Četvrtu godinu zaredom u našoj školi se održava Večer matematike, u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, ali pod budnim okom naših učiteljica i nastavnika matematike.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Dosadašnjih godina su učenici mogli uživati u raznoraznim aktivnostima, grupnim zadatcima, radionicama i raznim matematičkim igrama.

Oduševljenje ovom „zabavnijom“ stranom matematike niko nije skrivao, a brojnost učenika na ovakvim radionicama samo je dodatan motiv za organiziranje ovakvih večeri i dalje.

Učenicima se mogu pridružiti i njihovi roditelji, što više sudionika to bolje! Dođite i zabavite se na matematičkim radionicama, u četvrtak 6. prosinca.