Rendez-vous aux jardins
Autor: Ana Jerković, 9. 6. 2021.

Svakog lipnja, počevši od 2003. godine, francusko Ministarstvo kulture organizira manifestaciju Rendez-vous aux jardins. Tijekom ove manifestacije u cijeloj se Francuskoj za javnost otvaraju privatni i javni vrtovi te parkovi i perivoji. Od 2018.godine u ovom programu sudjeluje i Hrvatska.

Tako je ove godine Konzervatorski odjel u Trogiru sudjelovao na manifestaciji „Rendez-vous aux jardins“, događanjima kojima se 4. i 5. lipnja promovirao park Garagnin-Fanfogna.

Ovu manifestaciju podržali su i učenici  OŠ Petra Berislavića zajedno s nastavnicama Ivanom Bilić i Anom Zelalijom. Učenici su prošetali parkom slušajući stručno predavanje ag. ing. prosp. arch. Vesne Hrge Martić i u dvorištu Muzeja grada Trogira prezentirali svoje radove, prikaze biljne raznolikosti. Učenici nižih razreda crtali su motive grada Trogira, dok su učenici 5.d i 8.c razreda na internetu pretraživali biljke koje su nekad rasle u parku te su ih crtali su pak pisali najznačajnije karakterstike tih biljaka. Tako su se na toramolu isprepleli motivi grada s biljkama iz parka. Također, učenici su recitirali i pjesme na pomalo zaboravljenoj trogirskoj cakavici te tako doprinijeli cijelom programu. Slike možete pogledati pod opširnije.