Završnica Dana europske baštine 2021. godine
Autor: Anamarija Botić, 20. 10. 2021.

14. 10. 2021. s početkom u 18:00h u Muzeju grada Trogira u Galeriji Cate Dujšin Ribar  održala se završnica Dana europske baštine 2021. u kojoj je sudjelovala i Povijesna grupa naše Škole. Tom prigodom naši su učenici  iznijeli svoje radove u PowerPoint prezentacijama o tome što su naučili i spoznali u nizu predavanja i radionica koje su ostvarene kroz mjesec rujan.

Osim prezentiranja uradaka učenika Povijesne grupe, pet učenica 6.c razreda recitirale su pjesme posvećene gradu Trogiru na trogirskoj cakavici, a na samom kraju večeri program su pjesmom obogatile učenice osmih razreda koje su otpjevale dvije pjesme tematikom vezane uz trogirsko područje.

Više možete pročitati klikom na Opširnije, kao i pogledati fotografije.

Naša Povijesna grupa drugu godinu za redom ostvaruje plodonosnu suradnju s konzervatoricama gđom Jasnom Popović i gđom Jelenom Grabovac. One su tijekom mjeseca rujna održale niz predavanja našim povjesničarima u katedrali sv. Lovre te ih upoznali s brojnim kiparskim ostvarenjima koja krase našu ljepoticu. Osim ovih predavanja, naša Povijesna grupa sudjelovala je i u radionici u klaustru dominikanskog samostana gdje su restauratorice Jelena Tomasović Grbić i Ela Mrduljaš Kutlača poučile naše učenike o nekim restauratorskim alatima i tehnikama te su učenici i samostalno izrađivali i ukrašavali neke gipsane odljeve.