Na trgu Ivana Pavla II. upaljene svijeće za sve stradale civile i branitelje Vukovara i Škabrnje
Autor: Anamarija Botić, 23. 11. 2021.

Kao i svake godine, naša Škola je i ove godine sudjelovala u humanitarnoj akciji TOMS-a pod nazivom Moje svjetlo za moj Vukovar u kojoj se sakupljena novčana sredstva od kupljenih svijeća doniraju socijalno ugroženim obiteljima grada heroja Vukovara.

Povodom obilježavanja 30. obljetnice stradanja Vukovara i Škabrnje učenici i djelatnici Škole, kao i ostali građani imali su priliku u srijedu 17. 11. 2021. upaliti svijeće na Trgu Ivana Pavla II. za sve stradale civile i branitelje s tog područja. Vukovarski vodotoranj, simbol stradanja i otpora grada tijekom Domovinskog rata, iscrtali su polaznici likovne grupe OŠ Majstora Radovana kojega su tijekom toga dana popunjali upaljenim svijećama i porukom u srcu: „Mislimo na Vas i molimo za Vas!“

Učenici 8.c razreda prisustvovali su Svetoj misi u trogirskoj prvostolnici za sve žrtve Vukovara i Škabrnje koju je predvodio don Vinko Sanader, a pjevački animirao dio članova VIS-a Sv. Lovre. U prigodnom programu  nakon Svete mise sudjelovali su učenici naše Škole dvjema recitacijama pod nazivom Djevojčici iz Vukovara i Hrvatskoj te dvjema pjesmama Bože, čuvaj Hrvatsku i Moja domovina koje su otpjevale dio članica školskog zbora.

Izvor i fotografije: Trogirski portal (objavljeno 17. 11. 2021.)