ZA LJEPŠE DANE DJECI IZ RUANDE
Autor: Anamarija Botić, 22. 12. 2021.

Sada već tradicionalno prikupljamo novčana sredstva za djecu iz Ruande koja žive u teškim uvjetima te im na taj način želimo donijeti malo svjetla, nade i radosti u ovom vremenu došašća i blagdana koji su pred nama.

Učenici i djelatnici Škole su cijenom od 10 kn kupovali čestitke izrađene od lista kora banane i na taj način dali svoj doprinos za bolju budućnost djece iz Ruande, a njima je zauzvrat ostala čestitka kao lijepa uspomena na taj humanitarni čin. Također, učenici 6.d razreda su u prošloj školskoj godini u sklopu projekta Čuvari baštine izrađivali magnete sa trogirskim simbolima koji su se prodali ovo ljeto u suradnji s gradom Trogirom te je sav novac od prodaje doniran u ovu humanitarnu akciju.

U ovoj humanitarnoj akciji ukupno je prikupljeno 4.050 kn.

Inače, ova akcija se provodi u suradnji sa svećenikom, salezijancem, don Dankom Litrićem za kojeg možemo reći da je rođeni misionar koji je izrastao u velikana ljubavi prema najmanjima, najsiromašnijima, najugroženijima, zaboravljenima i odbačenima u svojoj novoj domovini Ruandi. O njegovom misionarskom pozivu i djelovanju možete pročitati više na sljedećim poveznicama:

Bit božićnog darivanja je iskazivanje pažnje drugome i poruke da mislimo na njih i da nisu sami. Zato, veliko HVALA svima koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji, pokazali velikodušno srce i uljepšali nadolazeće blagdane djeci iz Ruande <3