Pretkolo Croatian Makers Lige
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 28. 12. 2021.

Mladi robotičari naše škole sudjelovali su na pretkolu Croatian Makers Lige. Na početku nove sezone Lige, robot je odlučio posjetiti prijatelje u tvornici robota. Učenici su trebali izraditi program kojim će robot uspješno istražiti svaki kutak tvornice tako da uz pomoć senzora za praćenje linije uspješno stigne do cilja. Na svom putu robot treba odsvirati kratku melodiju i uključiti svjetleće diode odgovarajuće boje. U ovom kolu natjecalo se ukupno 15 učenika u dvije dobne skupine. Obe skupine ostvarile su odlične rezultate.

Učenici starije dobne skupine: Frane Opačak, Tessa Cmrečnjak, Lovre Radić, Josip Anton Bilić, Stjepan Zlatunić, Tereza Buličić i Lana Zrno su zauzeli 1. mjesto u regiji „Split“.

Anja Buble, Lea Žižak, Ivan Bilić, Josipa Bilić, Lana Alajbeg, Antonio Tolj, Toma Penić, Callista Vita Vidović učenici mlađe dobne skupine su zauzeli 2. mjesto u regiji „Split“.

Pohvale svim učenicima!smileyyes