Učenici u posjet Splitu
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 1. 12. 2014.

Dana 20. studenog, učenici trećih razreda iz Okruga Gornjeg i 3. b razreda iz Trogira proveli su nastavu u prirodi.

"Posjetili smo  i ribarstvo Oceanografski institut i Meteorološku postaju Marjan. Saznali smo kako se ribe mrijeste, kako se istražuje more, što se radi da bi se ispitala kvaliteta mora. Saznali smo kakvo nas vrijeme očekuje ovih dana, koje naprave nam pomažu da otkrijemo koliko je bilo sunca, kakav vjetar puše, kolika je vlažnost zraka, kakvih sve oblaka ima, koji su najopasniji. Vidjeli smo  cijeli Split i planinu Kamešnicu koja je granica Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Danas smo naučili dosta toga. Bilo nam je zabavno slušati i gledati sve ovo.

Naučili smo da planktoni proizvode kisik u moru, da kod morskih konjica rađa mužjak, meteorolog svakih sat vremena unosi podatke u računalo. Ova terenska nastava bila je jako zanimljiva i poučna."

Toma Vukadinović 3. b

"Hobotnica, lignja i sipa rađaju samo jednom u životu i žive jednu godinu. Vidjeli smo knjižnicu i prave laboratorije, upoznali znantvenike. Bilo nam je interesantno vidjeti sve to."

Dalibor Buzuk, 3. b

"Vidjeli smo bazene sa komarčama, ribe u bazenima služe znanstvenicima za proučavanje, prate njihov rast i razvoj. Vidjeli smo mnogo knjiga pisanih na engleskom jeziku, to su znanstveni radovi.

Sada znam tko su znanstvenici i kako izgleda pravi laboratorij. Naučio sam kako se pravi vremenska prognoza."

Luka Grigić, 3. b