Održan niz edukativnih predavanja i Eko radionica
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 2. 5. 2018.

Prošlog je tjedan područnu školu posjetio gospodin Ante Radoja iz Odjela za prevenciju Policijske uprave Splitsko-dalmatinske županije. Prilikom svog posjeta održao je niz edukativnih predavanja za učenike viših razreda. Tako je s učenicima 6.b razreda održao Eko radionicu i predavanje povodom Dana planeta zemlje.

Tom prigodom  je pješačio s učenicima i njihovim razrednikom do plaže Mavarštica gdje su učenici prikupljali otpad, a pri tome naučili što mogu učiniti kako bi sačuvali naš okoliš i učinili ga ugodnijim mjestom za život.

Učenici 7.a razreda slušali su savjete o tome kako se zaštiti na internetu, u sklopu predavanja  Sigurnost djece na internetu i društvenim mrežama, dok je za učenike 8.a razreda pripremio zanimljivo predavanje na temu prevencije ovisnosti , a sve to u sklopu projekta „Zdrav za pet“ .