Riješeni slučajevi
Profesorica Glazbene kulture Anita Stanković u ozračju treme pred učenicama
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 13. 11. 2015.

Povodom Međunarodnog dana glazbe mjeces listopad odlučili smo posvetiti glazbi. Učenice su odlučile intervjuirati profesoricu glazbene kulture Anitu Stankoviću kojoj je to ujedno bio i prvi intervju u životu, stoga ju je obuzela trema.

Što Vama glazba znači?

Cijeli moj život nekako je vezan uz glazbu. Roditelji mi kažu kad bi plakala kao dijete pustili bi glazbu i ona bi se jako brzo smirila. I danas kad nešto radim po kući upalim radio. Iako ne slušam neki određeni žanr, ipak ne mogu zamislit dan bez nje.

Kad volite pjevati?

Nije da pjevam samo ispod tuša  smiley . Ponekad pjevam i u društvu prijatelja iako sam poprilično sramežljiva. Uglavnom pjevam kad osjetim želju.

Kako Vam je predavati Glazbenu kulturu u našoj školi?

Ponekad mi je teško kada se učenici ponašaju bezobrazno, ali trudim se djeci približiti ljepotu glazbe i u tome stvarno uživam.

Jeste li zadovoljni sa svojim poslom?

Jesam. Od djetinjstva glazba je imala posebno mjesto u mom životu te sam, upisavši glazbenu školu, shvatila da mi je glazba na prvom mjestu.

Koje vam je najljepše, a koje najružnije iskustvo iz škole?

U najljepšem sjećanju ostale su mi riječi moje bivše učenice da je zahvaljujući mojim predavanjima upisala Glazbenu školu i svirala flautu te da je danas uspješna i da mi je zbog toga zahvalna. Nemam neko najružnije iskustvo, jedino što me smeta nepristojnost učenika i onda se pitam jesam li ja u nečemu pogriješila.

S koliko vas je godina glazba počela zanimati? Jeste li voljeli glazbeni dok ste išli u školu?

Kad sam kao dijete svirala melodiku, čula me mamina prijateljica, profesorica klavira i savjetovala mami da me upiše u Glazbenu školu. Tada započinje moje zanimanje za glazbu. Zahvaljujući toj školi, Glazbena kultura bila je lagan predmet jer nisam trebala učiti s obzirom na to da sam već sve naučila u Glazbenoj školi.

Da ste imali priliku, biste li postali pjevačica ili glazbenica?

Pa sigurno bi mi bilo drago da sam neka poznata pjevačica  smiley

Imate li najdražu pjesmu?

Nemam neku omiljenu pjesmu. Volim slušati sve vrste glazbe osim cajki i heavy metala, a rock mi je omiljena vrsta. Evo kad malo bolje promislim, sad me „drži“ klapska pjesma „Da te mogu pismom zvati“.

Kojeg ste pjevača ili pjevačicu voljeli slušati u djetinjstvu?

Grupa Queen bila mi je posebno draga. Parni valjak, Prljavo kazalište, Bijelo dugme… Nemam nekog omiljenog pjevača ili pjevačicu.

Koje instrumente svirate?

Sviram klavir i harmoniku.

Odlazite li često na koncerte?

Odem na koncerte zabavne glazbe koji me zanimaju.

Koji vam se koncert najviše svidio?

Da budem iskrena, ne mogu se sjetiti.

Imate li hobi?

Nemam neki određen hobi, ali u slobodno vrijeme bavim se sportskim aktivnostima i družim se s prijateljima.

I nešto za kraj…

Moram priznat da sam imala tremu jer nisam znala koja će me pitanja dočekati. smiley

Djeci želim poručiti da se bave sportom, da budu dobri u školi te da uče jer nikad se ne zna gdje nas život može odvesti.

Intervju pripremile i odradile Petra Bobaš i Mirta Posnjak

Slike uredila Domina Skoko

„Ovo je bio prvi radni zadatak koji je prošao doista glatko za prvi put. Nije bilo teško, ali je bilo zabavno sastavljati pitanja i slušati profesoricine odgovore. Svi su zadovoljni s intervjuom i nadam se da će ubuduće biti tako.“

Domina Skoko 7.a