Riješeni slučajevi
"Od kolijevke pa do groba najljepše je đačko doba"- poručuje naša knjižničarka Katja Šćurla
Autor: Tomislava Ečić Svirać, 16. 11. 2015.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige učenice Gabrijela Kovačić 7.a i Domina Skoko 7.a odlučile su intervjuirati našu knjižničarku Katju Šćurla.

Nakon što smo se zajedno dogovorili oko pitanja koje ćemo postaviti knjižničarki zamolili smo je za kratki intervju na što je ona rado pristala.

Koliko godina radite u našoj školi?

Radim pune 24 godine.

Koji je vama bio najdraži predmet dok ste išli u osnovnu školu?

Najdraži predmet mi je bio Hrvatski jezik jer sam uvijek voljela čitati i uvijek me fascinirao svijet knjige, te sam željela postati profesorica hrvatskog jezika.

Zašto ste se odlučili za posao knjižničarke?

Zato jer posao knjižničarke omogućava jedan drugačiji susret sa knjigom i s učenicima koji može biti puno zabavniji i različitiji od onoga u razredu. Također učenici se mogu upoznati i s onim knjigama koje ne spadaju pod lektirne naslove, a poprilično su zanimljive.

Koja Vam je najdraža knjiga?

S početka moga školovanja sjećam se knjige Blizanke koja mi je ostala u trajnom sjećanju kao jedna od najboljih knjiga.

Imate li kakav hobi?

Volim šetati i čitati, volim pomagati ljudima u jednom društvu i tako…

Koja Vam je najdraža uspomena iz osnovne škole?

Imala sam zabavan i veseo razred te dobrog razrednika tako da su mi uspomene na to razdoblje mog života jako lijepe i zabavne te ih se sjećam kao da su jučer bile.

Jeste li se bavili sportom, kojim?

Jesam, plesom.

Koja vam je najdraža glazbena grupa?

Od stranih grupa najdraža mi je U2, a od naših trenutno mi se jako sviđa Silente.

Da niste postali knjižničarka, što biste bili?

Pa moram priznat da ne znam odgovor na to pitanje. Ono što znam je da bi posao sigurno bio vezan za školu smiley

Što biste poručili učenicima?

Učenicima bih poručila da uživaju u vremenu školovanja jer je to najljepši period života kojeg ćete se uvijek s radošću sjećati. Pazite jedni na druge i zabavljajte se.

Intervju pripremile i odradile Gabriela Kovačić i Domina Skoko

Sliku uredila Domina Skoko